Anodová baterie 90V - stavebnice

Anodová baterie 90V - stavebnice


( Baterie a akumulátory ,Stavebnice , Elektronky - lampy )

MOMENTÁLNĚ NENÍ SKLADEM
a bohužel už nejspíš ani nebude.


Cena :
(v EUR : 16.2 €)
379


ZVLÁDNU TO POSTAVIT ?
Složitost : určeno i pro úplné začátečníky
Pájení : vyžaduje alespoň základy pájení
Oživení : funguje ihned po sestavení

Novinka - postavte si během večera vlastní "recyklovatelnou" anodovou baterii !

Jste-li šťastným majitelem nějakého starého přenosného přijímače s elektronkami - třeba TESLA Rekreant, bez anodové baterie se neobejdete. Jenomže kde ji vzít ? Nové se už dneska nedělají a ty staré padesátileté jsou samozřejmě už dávno beznadějně vybité...

My máme řešení. Mnoho radioamatérů to tak dělá - vezmou deset plochých baterií, nebo pět destičkových devítivoltovek do série a anodka je hotová. Problémem obvykle ale bývá vhodný obal. Je potřeba si vyrobit krabičku přesně na míru, aby odpovídala rozměrům původní baterie a to přece jen úplně každý nedokáže. Teď už nemusíte nic řezat a pilovat - krabičku si můžete koupit hotovou. Tedy skoro hotovou, stačí ji jenom poslepovat z připravených dílů a pak dovnitř nastrkat baterie. To je vše. Až se vám časem baterie vybijou, můžete je díky použití konektorů jednoduše vyměnit za novou sadu.

Přívody lze sice řešit původními patentkami z nějaké staré anodky (jsou větší než u devítivoltové baterie), ale mnohem jednodušší je vyvedení jen samotných drátů - k "protikusu" v rádiu už je vždycky nějak připojíte, navíc rozteč připojovacích patentek např. u zahraničních rádií nemusí souhlasit. Jenom je třeba pak dát pozor, aby se vám při skladování přívodní vodiče nezkratovaly, protože by se baterie velmi rychle vybila.

Stavebnice obsahuje :

7 dílů krabičky z průhledného plastu
10 kusů kontaktů s vodiči
10 kusů nových 9V baterií
vteřinové lepidlo v tubě
vytištěný přebal pro hotovou baterii
návod k sestavení

Na obrázcích jsou krabičky pro ilustraci už úplně, nebo částečně slepené. Stačí vám jen trocha přiloženého vteřinového lepidla, páječka, nůžky a alespoň minimální trpělivost. I při velmi pomalém tempu je za slabou hodinku hotovo a může se jít vyhrávat...Zkuste popřemýšlet také o následujícím :
Anodová baterie 45V - stavebnice


Kontrolka oranžová


Baterie 9V


SV vysílač AM stavebnice
R A D I O T E C H N A
specializovaný E-Shop

shop@radiotechna.cz
Obch.podmínky

Doprava

Kontakty