Výstupní transformátor pro lampový zesilovač VT40

Výstupní transformátor pro lampový zesilovač VT40


( Radiosoučástky ,Elektronky - lampy , Lampové zesilovače , Krystalky a rádia , Sluchátka a reproduktory )
Ukázat větší obrázekUkázat větší obrázekUkázat větší obrázekUkázat větší obrázek

Skladem 17 ks

Cena :
(v EUR : 12.8 €)
299 ksKoupit


Univerzální malý výstupní transformátor pro lampové radiopřijímače a zesilovače.

Výstupní trafo je jednou z nejdůležitějších součástí každého koncového nf stupně u lampového zařízení - přizpůsobuje vysokou impedanci elektronky k nízkoimpedančnímu reproduktoru. Bohužel dnes už se tyto transformátory prakticky nevyrábějí a nebo jsou pekelně drahé (i několik tisíc). Přitom zejména u jednočinných zesilovačů ve třídě A, je nelze jednoduše nijak nahradit. Někde popisované pokusy s běžnými síťovými transformátory jako náhradou jsou k ničemu ! Jedná se vysloveně o nouzové řešení, protože tato trafa jsou konstrukčně zcela jinak dělaná (mají střídavě skládané plechy jádra a tudíž nemají vzduchovou mezeru, důležitou pro omezení stejnosměrného sycení a dokonalý přenos zvuku) - výsledný zvuk je pak velmi slabý a zkreslený. Výsledek pak obvykle akorát konstruktéra odradí od dalších pokusů s lampami...

Nabízíme vám nový univerzální výstupní transformátor RADIOX Minor VT40, který se hodí zejména pro menší amatérské zesilovače a lampová rádia v jednočinném zapojení (třída A) (cca do 10W sinusového výstupního výkonu). Malé rozměry, vzduchová mezera, několik odboček vinutí, díky nimž se dá přizpůsobit téměř jakýkoliv reproduktor či náhlavní sluchátka (4, 8 nebo 16 ohmů) ke koncové elektronce Vašeho postaveného rádia či zesilovače. Primární vinutí v pěti stupních (až do cca 10 kOhmů impedance). Robustní pevná konstrukce s bodovými svary, která zajišťuje minimální vibrace a "bručení" plechů.

Rozměry 48x40x16mm (bez úchytů)

Nová zakázková výroba, omezené množství.

Při uzavření objednávky (u pokladny) můžete do poznámky napsat, zda-li si přejete transformátor v "českém" provedení, nebo s anglickými nápisy...Zkuste popřemýšlet také o následujícím :
Panelový VU metr kulatý


Panelový VU metr 55x48


Výstupní trafo VT42 - pár STEREO


Ladicí kondenzátor 2 x 150pf

Soubory ke stažení :
Technické údaje, schéma VT40 (JPG - 0.1 MB)
R A D I O T E C H N A
specializovaný E-Shop

shop@radiotechna.cz
Obch.podmínky

Doprava

Kontakty