KUTILOVO doupě - vše pro radioamatéry a další elektrokutily...Elektronka 12Ž1L RV12P2000

Elektronka 12Ž1L RV12P2000


( Elektronky - lampy )
Ukázat větší obrázekUkázat větší obrázek

Skladem 33 ks

Cena :
(v EUR : 10.6 €)
249 ksKoupit


Legendární lampa RV12P2000 - resp. její ruská kopie 12Ž1L (v přepisu z azbuky někdy také označovaná i jako 12SH1L nebo 12ZH1L)

Jsou elektronky, které takříkajíc "vešly do dějin" a které zná snad každý starší radioamatér, nebo zvukař - jako například koncová pentoda EL34, dodnes používaná v kvalitních nízkofrekvenčních zesilovačích. Jednou z takových lamp je i RV12P2000. Tato elektronka původně pochází z dob druhé světové války, kdy se stala základním kamenem mnoha německých vojenských radiozařízení. Byla velmi odolná a měla skvělé parametry, takže se používala ještě velmi dlouho po válce. Vzhledem k tomu, že na našem území zbylo velké množství "trofejních" zásob těchto elektronek, stala se velmi dostupnou pro kutily a radioamatéry, kteří s ní dokázali vymyslet a vyrobit nepřeberné množství nejrůznějších konstrukcí.

Velké množství jednoduchých radiopřijímačů používalo jako aktivní prvek tuto lampu, která má mimo jiné tu výhodu, že pracuje už při velmi malém anodovém napětí a dá se tak s ní postavit přístroj, skutečně napájený pouze z baterií, který překvapivě i dnes funguje (viz poslední obrázek) !

Sověti převzali tuto elektronku a s mírnou změnou (tvar a patice) ji pod označením 12Ж1Л vyráběli až do osmdesátých let.

Elektronka je uzavřena v plechovém krytu, který jde snadno demontovat (roztemováním vrchní části např. štípačkami).

Elektronky jsou nové a nepoužité, ze starých armádních zásob - bohužel už pouze poslední kusy.Zkuste popřemýšlet také o následujícím :
Arduino Mega


Stavěcí šroub M5 s rýhovanou maticí


Nabíječka USB 12V panelová


Telefonní ústředna TU11
R A D I O T E C H N A
specializovaný E-Shop

shop@radiotechna.cz
Obch.podmínky

Doprava

KontaktyWarning: A link to the server could not be established in /www/doc/www.radiotechna.cz/www/shopnt/mysql.php on line 808

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, bool given in /www/doc/www.radiotechna.cz/www/shopnt/mysql.php on line 182

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, null given on /www/doc/www.radiotechna.cz/www/shopnt/index.php:105 in /www/doc/www.radiotechna.cz/www/shopnt/mysql.php on line 878