RegistracePřihlášení Napište nám


SchémataKnihy a časopisyKatalog součástekBlogy a projektySbírkové přístrojeE-ShopRadioburza
Historická elektronika TESLA

Stolní rádia

Přenosná rádia

Autorádia

Gramorádia

Magnetofony

Gramofony

Televizní přijímače

Historická výpočetní technika

Zahraniční osmibitové počítače

Osmibitové počítače ČSSRHistorická elektronika TESLA - autorádio 2117B
2117B
1737xZavršením výroby československých autorádií se stal typ 2117B, který už ale v devadesátých letech proti západní (a hlavně také asijské) konkurenci bohužel nemohl nijak uspět...

Přitom co se týče designu tohoto rádia, tak bylo rozhodně minimálně srovnatelné s tehdejší běžnou západní produkcí. Ovšem absence kazetového přehrávače, předvoleb a dokonce pouze monofonní provedení (výstup na jeden reproduktor) už v té době nemohlo "zmlsaného" zákazníka nijak oslovit. Čtyřicet let neprodyšně uzavřené hranice byly najednou skoro dokořán a v rakouském pohraničí se dal koupit "Hamburg Stereo", nebo podobné vietnamské typy s kazetovým přehrávačem a dvojicí reproduktorů za polovinu ceny tohoto přístroje.

Rádio disponovalo i dekodérem dopravního vysílání, ačkoliv zde platí to samé, co u předchozího typu - jeho užitná hodnota u přístroje bez kazetového přehrávače je poněkud sporná. Rádio mělo také přepínání tónové clony a vypínač automatického dolaďování frekvence (AFC).

Snaha výrobce, doposud limitovaného především omezenou součástkovou základnou, tak nemohla dojít nějakého pozitivního výsledku. Přitom jistou invenci a inovaci mu jistě nelze upřít - esteticky a ergonomicky velmi slušné provedení, po letech také konečně přišla redukce vlnových rozsahů pouze na střední a velmi krátké vlny (ty byly rozdělené na dvě samostatná pásma OIRT a CCIR). I uchycení už nebylo přizpůsobeno klasickému výřezu, ale rádio mělo celoplošný panel. Rádio bylo určeno především pro montáž do automobilů Škoda Favorit.

Vyráběno od :1990
Vyráběno do :1991
Aktivní součástky : A4100D, MDA2005B, TDA1578, MHB4011, KD135,4X KC238A, KC238C, KF254,3X KF255, BF254
Rozsahy :SV,VKV
Rozměry :154x187x59 mm
Hmotnost :0,87 kg
Cena nového :3300 Kč