Zpět na hlavní obrazovkuRegistracePřihlášení

O co vlastně jde ?

Je to úplně jednoduché. Pokud jste kutil, modelář, radioamatér, nebo se třeba rádi vrtáte v autech, určitě už se vám někdy stalo, že jste si s něčím nevěděli rady, nebo jste třeba potřebovali nějaké speciání nářadí, které ve své dílně nemáte. Někdo ho ale možná má a třeba by vám mohl nezištně pomoci, protože někdy může být ve stejné situaci zase on...

Když o sobě budeme vědět, budeme si moci vzájemně vypomáhat. Jednoduše zkusíte najít někoho povolaného v zadaném okruhu (třeba 30km) od vašeho bydliště a když někdo takový mezi námi bude, zkusíte ho oslovit. Když bude chtít a moci, tak vám odpoví a pomůže. A stejně tak zase může někdo oslovit vás. A bude záležet jenom na vás, jestli pomůžete nebo ne - vše je založeno na naprosté dobrovolnosti.

Jedinou podmínkou je, že pomoc nesmí být poskytována za účelem pravidelného zisku - naše nová kutilská síť tedy není určena pro firmy a podnikatele. Nicméně nemá to být žádná charita. Samozřejmě si můžete za pomoc předem sjednat jakoukoliv odměnu (ať už třeba jen obligátní flašku vína) a samozřejmostí je i úhrada případného spotřebovaného materiálu či opotřebovaného nářadí. To záleží vždy jen na oboustranné domluvě.

Rozhodně se nemusíte se bát, že vás snad po registraci budou doma otravovat zástupy prosebníků s tím, abyste jim smontovali židličku z Ikey - vaši adresu jednak nikdo neuvidí a na žádnou žádost o pomoc nemusíte nijak reagovat. Hlavně také náš server nemá sloužit jen ke "sdílení práce"- vaše pomoc totiž vůbec nemusí být manuální ! Můžete klidne někomu pomoci třeba jen odbornou radou z oboru, který ovládáte - jak se co dělá, kde se dá co sehnat a podobně.

Kromě dobrovolnosti je naším cílem i ochrana soukromí. Ostatní uživatelé uvidí v našem systému pouze obec, kde bydlíte a nějakou vaši přezdívku, kterou si zvolíte. Vaše osobní údaje nebudou nikomu předávány a ani vám nebudou posílány žádné nabídky, otravné maily a podobně. I z tohoto důvodu je základní podmínku účasti REGISTRACE, díky níž si budeme jisti že jste skutečný člověk a ne nějaký robot, nebo nepoctivec. Registrace je ale velice jednoduchá a zabere jenom malou chvilku. Nepožadujeme žádné důvěrné údaje. Registrace jak již bylo řečeno, vás k ničemu nezavazuje a také ji můžete kdykoliv zrušit, přičemž vaše údaje hned smažeme ze systému.


Za svoji registraci, za pomoc a nebo za zveřejňování vašich článků a projektů vás budeme (nebo ostatní uživatelé) odměňovat naší virtuální měnou - Fanouši, které můžete na oplátku zase věnovat někomu vy a nebo je třeba proměnit za opravdové peníze ve formě slevy v našem e-shopu.

Teprve začínáme a je nás tedy v systému jenom pár. Pokud nám ale pomůžete a také se zaregistrujete, tak se povede naši prvotní myšlenku rychle uvést do praxe a možná se vám to brzo vrátí ve formě něčí pomoci. Zatím jsou naše stránky velmi jednoduché, určitě budeme postupně přidávat další rozšíření. Zatím jsme zprovoznili diskusní fórum, kde se můžete na cokoliv zeptat a také osobní projektové stránky - kde můžete celému světu třeba ukázat, co jste sami vyrobili...

Tak co, pomůžete nám a rozjedeme to ?